Aktuálně

UPOZORŇUJEME, ŽE V PONDĚLÍ 28.10. BUDE OTEVŘENA ZÁKLADNÍ TRASA AŽ OD 12:00. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ, TÝM JUNGLE PARKU


Strešní krytina Palmex


Překážky


jungle park - facebook

O parku

Jungle park je lanové centrum nacházející se v samém srdci Brna. Rozléhá se v nádherném prostředí lesa kolem řeky Svratky. Jeho poloha v bezprostřední blízkosti městského koupaliště Riviéra a BVV z něj dělá pro svou dostupnost atraktivní místo pro aktivní odpočinek dětí i dospělých.

Komu je park určen

Jungle park je sportovně-rekreační areál, určený nejširší veřejnosti – dětem, mládeži, dospělým, jednotlivcům i kolektivům, sportovním klubům, zájmovým kroužkům, bezpečnostním složkám a všem, kteří chtějí zažít netradiční zážitek v korunách stromů. Velmi vhodný je park pro školní výlety. Přinese dětem dobrodružství v přírodě a obohatí je o nové zážitky a zkušenosti.

Jaké lezecké trasy park nabízí:

Základní trasa - je nejdelší, s 33 překážkami, zavěšená ve výšce 3-7m nad zemí o celkové délce 356m. Středně obtížná, obzvlášť kouzelná při nočním lezení. Minimální výška lezce 140cm.

Bálúova Junior trasa – lehká, zábavná, vzrušující s 20 překážek o celkové délce 180m. Určená hlavně rodinám s menšími dětmi. Minimální výška lezce 120cm v doprovodu osoby starší 15 let. Od 140cm samostatně.

Mauglího dětská trasa – určená těm nejmenším. Speciální samojistící systém zajišťuje bezpečné lezení dětem již od 4 let, resp. od výšky 100cm. Trasu tvoří okruh 10 lanových překážek zavěšených ve výšce 2-4m. Děti na trase postupně vyzkoušejí nejrůznější lávky, žebříky a sítě. Na závěr trasy překonají ve speciální jezdící houpačce vzdálenost třicet metrů.

Šer Chánova adrenalinová trasa - náročná trasa s 20 překážkami, o délce 200m, která je určená zdatným a odvážným lezcům. Prověří Vaši fyzickou sílu, obratnost a taktiku. Doporučujeme nejdříve vyzkoušet méně obtížné trasy, abyste si osahali úroveň náročnosti překážek. Minimální výška lezce 165cm.

V parku vás čekají i dva 40m přejezdy přes řeku Svratku.

Z areálu SKP Kometa Brno se lze dostat do lanového centra v lese jen lanovým přejezdem (není zde lávka), návštěvníkům s kočárky a starším lidem doporučujeme využít příchod po cyklostezce od Anthroposu.

Psi mohou do areálu lanového parku v lese, ale nemohou být v areálu SKP Kometa Brno. Pro návštěvníky se psem doporučujeme využít vstup z cyklostezky.

Bezpečnostní hlediska

  • Před vpuštěním na trasu budete našimi instruktory seznámeni s bezpečností, jištěním a pravidly parku.
  • Všichni instruktoři jsou odborně vyškoleni.
  • Materiál používaný na lezeckých trasách je pravidelně kontrolován a v souladu s příslušnými normami obnovován. (Veškerý horolezecký materiál má bezpečnostní certifikát Mezinárodního svazu horolezeckých asociací UIAA)
  • V rámci programu je nutné dodržovat provozní řád.
  • Vstup na nízké lanové překážky je možný pouze pod dohledem osoby starší 18 let
  • Veškeré vybavení pro lezení na vysokých lanových překážkách (přilba, jistící úvazek, rukavice) je v ceně vstupného.

Do parku se můžete vydat za každého počasí kromě bouřky a námrazy.